اخبار بیمارستان رضوی

رونمایی از مجوز بهره‌برداری از دستگاه تولید رادیودارو در بیمارستان رضوی

همزمان با هفتمین سالروز افتتاح فاز دو بیمارستان رضوی، از مجوز بهره‌برداری از دستگاه تولید رادیودارو در بیمارستان رضوی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی، دکتر محسن محور، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مراسم رونمایی از این مجوز اعطایی سازمان انرژی اتمی ایران، عنوان کرد: بخش پزشکی هسته ای در فاز دو بیمارستان رضوی در سال ۹۲ افتتاح شد و از سال ۹۳ با دستگاه PET CT SCANبه بیماران سرطانی ارائه خدمت انجام می‌شد ولی در ان زمان، باید داروهای لازم برای این فعالیت تشخیصی و درمانی از تهران تهیه می‌شد و به دلیل عمر کوتاه دارو که به میزان ۱۱۰ دقیقه یا کمتر از دو ساعت است، معمولا تنها می‌توانستیم به نیمی از بیماران ارائه خدمت کنیم.
وی افزود: از سال ۹۴ که واحد سیکلوترون راه‌اندازی شد همکاران ما در این بخش توانستند ارتباط موثر و تنگاتنگی با سازمان انرژی اتمی کشور و نیز شرکت‌های وابسته به این سازمان برقرار کنند که به نوعی فعالیت اعتباربخشی مجموعه سیکلوترون و پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی را بر عهده دارند.


دکتر محور اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری همکاران در بخش پزشکی هسته‌ای، در سال ۹۶ موفق به اخذ مجوز احداث سیکلوترون در بیمارستان رضوی شدیم که دستگاهی بسیار پیشرفته است ودر واقع، بیمارستان رضوی پس از سازمان انرژی اتمی تنها مرکز در کشور محسوب می‌شود که مجهز به چنین دستگاه مجهز و پیشرفته‌ای برای تولید انواع و اقسام رادیوداروهای کاربردی در پت اسکن است.
وی تصریح کرد: در سال جاری، اتفاق میمون و مبارکی رقم خورد و پس از ۵ سال کار تخصصی با محاسبات بسیار پیچیده و انجام بازدیدهای مختلف، موفق شدیم که مجوز تولید و صادرات بخش سیکلوترون بیمارستان رضوی را از سازمان انرژی اتمی اخذ کنیم و با اخد ان، امکان تولید رادیوداروهای بیشتر و نیز صادرات آن‌ها فراهم شده است.
مدیرعامل بیمارستان رضوی با بیان اینکه رادیوداروهایی در واحد سیکلوترون بیمارستان رضوی در دست تولید داریم که در کشور ما بی‌نظیر است، گفت: هم‌چنین در تلاشیم تا بر لبه علم و مبتنی بر آخرین دستاوردهای روز دنیا حرکت کنیم و با افتخار اعلام می‌کنیم که طی ماه‌های آتی از رادیوداروهای بسیار خاص و پیشرفته رونمایی خواهیم کرد که برای نخستین بار در کشور تولید خواهند شد.
وی تصریح کرد: حرکت رو به رشد و فزاینده‌ای که طی یک سال اخیر و به ویژه در ماه‌های اخیر در بحث پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی شاهد آن هستیم، مرهون الطاف الهی و عنایات حضرت رضا(ع) و همت و حمایت تولیت معزز آستان قدس رضوی، قائم مقام محترم ایشان و مسئولان این مجموعه موقوفاتی است‌.

بیمارستان فوق تخصصی رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *