اخبار بیمارستان رضوی

به همت بیمارستان رضوی، چهارمین کنگره جهانی قلب «کاسپین» در مشهد برگزار می‌شود

چهارمین کنگره جهانی بیماری‌های مادرزادی و ساختمانی قلب با عنوان «کاسپین ۲۰۲۲» به همت بیمارستان فوق تخصصی رضوی، از ۱۳ تا ۱۵ مهر ۱۴۰۱ در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 

دکتر فریدون نوحی رئیس چهارمین کنگره جهانی قلب کاسپین در نشست خبری این کنگره که در بیمارستان رضوی مشهد برگزار شد، بیان کرد: این کنگره نه تنها موجب آشنایی متخصصان خارج از کشور با توانمندی‌های علمی ایران در حوزه قلب و عروق می‌شود، بلکه زمینه کسب آخرین دستاوردها و یافته‌های علمی روز دنیا را در این حوزه برای متخصصان داخلی فراهم می‌کند.
رئیس انجمن قلب ایران ادامه داد: امیدوارم این دوره بهتر از دوره‌های گذشته در مشهد برگزار شود و نتایج علمی آن برای کشور به ویژه در حوزه درمان بیماران مفید باشد.

 حضور ۴۳ مهمان خارجی از ۱۵ کشور 
در این نشست خبری همچنین دکتر محمود شبستری دبیر علمی کنگره قلب کاسپین بیان کرد: چهارمین دوره این کنگره براساس روال گذشته البته با فاصله زمانی دو ساله به دلیل محدودیت‌های کرونایی توسط آستان قدس رضوی و با حمایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همکاری بنیاد اروپایی بیماری‌های مادرزادی و ساختمانی قلب(CSI) در سه روز متوالی اجرا خواهد شد.
وی با اشاره شرکت ۴۳ مهمان خارجی در حوزه قلب و عروق گفت: این مهمانان از ۱۵ کشور شامل انگلستان، آمریکا، ایتالیا، آلمان، ترکیه، مصر، هلند، چین، افغانستان، تاجیکستان، هندوستان، ویتنام، تایلند، عراق و سوریه در این دوره کنگره حضور خواهند داشت.
شبستری افزود: همچنین استادان و متخصصان برجسته‌ داخلی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف کشور و انجمن‌های علمی بزرگ ایران در حوزه قلب و عروق در این کنگره جهانی شرکت می‌کنند.
وی تصریح کرد: بی‌تردید برگزاری این کنگره‌ها و هم‌افزایی و تبادلات علمی بین متخصصان و استادان این حوزه از کشورهای مختلف، نقش اثرگذاری در توسعه گردشگری سلامت مشهد دارد.

 پخش زنده ۲۲ عمل‌ اینترونشن 
در ادامه دکتر بهزاد علیزاده دبیر اجرایی چهارمین کنگره جهانی قلب کاسپین با اشاره به این‌که سه دوره نخست این کنگره در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ میلادی در بیمارستان رضوی برگزار شده است، گفت: محل برگزاری این دوره کنگره برخلاف دوره‌های گذشته در سالن همایش مجتمع «شهدای سلامت» دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواهد بود تا تغییر خاصی در نحوه خدمات‌رسانی بیمارستان رضوی به مراجعان خود ایجاد نشود.
وی اضافه کرد: جنبه آموزشی کنگره امسال بیشتر از دوره‌های گذشته است که سهم عمده‌ای در ارتقای دانش استادان و متخصصان منطقه و ایران خواهد داشت.
علیزاده با بیان این‌که چهارمین کنگره جهانی قلب کاسپین در ۵ قسمت به پخش زنده ۲۲ عمل اینترونشن از کت‌لب‌های بیمارستان‌های رضوی و امام رضا(ع) در مشهد، بیمارستان قلب شهید رجایی تهران و در صورت امکان از شهرهای شیراز و اصفهان خواهد پرداخت، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت مستقیم با اتاق عمل ارتباط برقرار کرده و پرسش‌های خود را مطرح کنند.

 برگزاری برنامه‌های علمی جانبی 
دبیر اجرایی کنگره با بیان این‌که سخنرانان مدعو از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های حوزه قلب و عروق جهان و کشور هستند، گفت: بیماری‌های مادرزادی و ساختمانی قلب، پرستاری، تصویربرداری، نارسایی قلب، اثرات کووید، بیماری‌های دریچه‌ای قلب و همچنین اختلالات ریتم قلب، از جمله سرفصل‌های اصلی این کنگره به شمار می‌آید.
وی با اشاره به اجرای ۳۷ بخش مختلف در طول این کنگره قلب سه روزه افزود: این دوره همچنین دارای ۱۱ بخش تخصصی برای پرستاران خواهد بود. ضمن این‌که برگزاری سمپوزیومی در خصوص تأثیرات کووید بر روی قلب، یکی دیگر از برنامه‌های جانبی این دوره کنگره است.
علیزاده با تأکید بر این‌که چهارمین کنگره جهانی قلب کاسپین بالاترین سطح امتیازهای بازآموزی کشور را برای گروه هدف خود دارد، خاطرنشان کرد: دانشجویان علوم پزشکی کشور در کنار متخصصان و فوق تخصصانی همچون فوق تخصصان در بخش‌های قلب کودکان، جراحی قلب،  جراحی عروق، جراحی قفسه صدری(توراکس)، نوزادان و همچنین متخصصان رادیولوژی، داخلی، کودکان و… در این دوره کنگره شرکت خواهند کرد.
وی ادامه داد: برگزاری سه دوره گذشته این کنگره به همت بیمارستان رضوی نتایج مثبت بسیاری به دنبال داشته است و بازخوردهای خوبی را از شرکت‌کنندگان آن‌ها دریافت کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *