روابط عمومی

ارتقاء خدمات درمانی به بیماران سرطانی شرق کشور / آغاز احداث ساختمان بونکر براکی‌تراپی بخش رادیوتراپی بیمارستان رضوی

در آستانه سال ۱۴۰۳ و با هدف ارتقای خدمات به بیماران سرطانی شرق کشور، عملیات احداث ساختمان بونکر براکی‌تراپی بخش رادیوتراپی بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد مقدس آغاز شد.

به گزارش آستان نیوز، مراسم کلنگ‌زنی این ساختمان با حضور دکتر فریدون نوحی رئیس هیئت مدیره بیمارستان رضوی، دکتر محسن محور مدیرعامل این بیمارستان و جمعی از مدیران و کارکنان بیمارستان انجام شد.
دکتر فهیمه خوشرو رئیس بخش رادیوتراپی بیمارستان رضوی در این خصوص اظهار کرد: براکی‌تراپی یک روش اشعه‌درمانی داخلی است و به عنوان یک روش درمانی اصلی یا روش درمانی کمکی برای تکمیل سایر روش‌های درمانی از جمله  رادیوتراپی خارجی(اکسترنال) درمان سرطان استفاده می‌شود. اگرچه براکی‌تراپی در درمان بسیاری از انواع سرطان‌ها کاربرد دارد، اما بیشترین کاربرد آن مربوط به درمان سرطان‌های رحم و دهانه رحم برای بیماران خانم است.
وی گفت: دستگاه خریداری شده توسط بیمارستان رضوی نیز تمام امکانات براکی‌تراپی را دارد و با استفاده از آن می‌توان براکی‌تراپی را به هر دو صورت «داخل حفره‌ای» و «اینترستشیال (کاشت)» برای بیماران مبتلا به سرطان انجام داد.
ارتقاء خدمات درمانی به بیماران سرطانی شرق کشور
دکتر خوشرو با اشاره به این‌که مشابه این دستگاه توسط آستان قدس رضوی برای بیمارستان امام رضا(ع) مشهد نیز خریداری شده و در مرحله راه‌اندازی است، افزود: در حال حاضر در شهر مشهد تنها در یک مرکز درمانی دیگر، امکان انجام براکی‌تراپی آن هم به روش داخل حفره‌ای وجود دارد، به همین دلیل بیماران برای استفاده از روش کاشت ناچار هستند به مراکز درمانی تهران مراجعه کنند.
وی ادامه داد: با ارائه خدمت براکی‌تراپی در آینده نزدیک در بیمارستان رضوی، بیماران می‌توانند تمامی خدمات آن را در مشهد دریافت کنند، ضمن این‌که قبل از استفاده از براکی‌تراپی نیاز به امکاناتی همچون اتاق عمل و… است و بخش رادیوتراپی بیمارستان تمامی این امکانات و تجهیزات را دارد.
همچنین رئیس بخش رادیوتراپی بیمارستان رضوی تصریح کرد: از آنجایی که در دستگاه براکی‌تراپی از منابع رادیواکتیو استفاده می‌شود، باید این دستگاه در داخل فضای ساختمانی حفاظت شده به نام «بونکر» نصب شود.
وی افزود: ساختمان بونکر براکی‌تراپی بخش رادیوتراپی بیمارستان رضوی در جوار این بخش احداث خواهد شد و بیماران برای دریافت خدمات آن، نیاز به جابه‌جایی در بیمارستان را ندارند و همچنان تمامی خدمات مورد نیاز را در این بخش دریافت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با احداث این ساختمان و انجام مراحل فیزیکی نصب دستگاه، در سال ۱۴۰۳ شاهد افزوده شدن خدمات درمان براکی‌تراپی به عنوان مکمل درمان‌های خارجی سرطان به گستره خدمات بخش رادیوتراپی این بیمارستان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *