اخبار بیمارستان رضوی

بیمارستان فوق تخصصی رضوی میزبان وبینار بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا

وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در روزهای هشتم و بیست و دوم اسفندماه به میزبانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود.

دکتر محمود شبستری، دبیر علمی این وبینار در نشست خبری که درمورخ ۵ اسفند ۹۹ در بیمارستان رضوی مشهد برپا شد گفت: در سه سال گذشته، کنگره‌های جهانی قلب با حضور پزشکان و متخصصان برجسته از دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی بزرگ دنیا در این بیمارستان برگزار شده و امسال با توجه به محدودیت‌های کرونایی در سراسر جهان، کنگره قلب به صورت مجازی در قالب وبیناری دو روزه با همکاری انجمن TOBI ایتالیا برگزار خواهد شد.
وی افزود: در این وبینار متخصصان داخلی و خارجی به ارائه و تبادل اطلاعات درباره آخرین و بروزترین تکنولوژی‌ها و روش‌های درمانی می‌پردازند.
به گفته دکتر شبستری، بیمارستان رضوی به عنوان میزبان برگزاری این وبینار در ایران، محل انجام تعداد از عمل های جراحی خواهد بود که به صورت زنده و ضبط شده، برای شرکت کنندگان به نمایش گذاشته خواهد شد.

حضور متخصصان ۱۰ کشور جهان
در ادامه دکتر افسانه محمدی، دبیر اجرایی وبینار، از بیماری‌های قلبی و عروقی به عنوان شایع‌ترین عامل مرگ و میر بیماران نام برد و افزود: بی‌تردید بیشتر بیماران قلبی تمایل به انجام اعمال کم‌تهاجمی‌تر دارند چرا که انجام عمل جراحی قلب باز برای برخی از بیماران ریسک بالایی دارد.
وی افزود: با استفاده از دانش «اینترونشنال کاردیولوژی» در علم پزشکی، می‌توان مشکلات قلبی از جمله تنگی عروق کرونر و مشکلات دریچه‌ای را با روش‌های کم‌تهاجمی‌تر و بدون انجام عمل‌های جراحی قلب باز، از طریق بالون و استنت گذاری درمان کرد.
محمدی با تأکید بر اینکه انجمن TOBI ایتالیا در انجام اعمال جراحی اینترونشنال پیشرو است، ادامه داد: علاوه بر ایتالیا، متخصصان برجسته‌ای از کشورهای آلمان، بلژیک، هند، آمریکا، سوییس، اسپانیا، انگلستان و ترکیه در برگزاری این وبینار همکاری دارند. همچنین اساتید برجسته‌ای از دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، تهران، تبریز، شیراز و اصفهان در وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا، سخنرانی خواهند کرد.
به گفته وی، در این وبینار دو عمل جراحی زنده در میلان ایتالیا انجام می شود و متخصصان داخلی و خارجی به تبادل نظرات درباره این جراحی ها خواهند پرداخت.
محمدی تصریح کرد: تمامی متخصصان علاقه‌مند در سرتاسر دنیا امکان شرکت رایگان در این وبینار و استفاده از مباحث علمی آن را دارند و برای این کار می توانند به وب‌سایتtobicongress.com مراجعه کنند.

همچنین دکتر بکتاش بیانی، فوق تخصص بالون آنژیوپلاستی در این نشست اظهار کرد: در قالب این وبینار، ۴ عمل در خارج کشور و ۸ عمل در داخل ایران به صورت زنده و ضبط شده پخش خواهد شد.
بیانی با تأکید بر اهمیت برگزاری متوالی کنگره‌های بین‌المللی قلب به همت بیمارستان رضوی گفت: وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در سطح علمی طراز اول جهان برگزار می‌شود.

دکتر محمد وجدان‌پرست، مدیر آموزش و پژوهش بیمارستان رضوی نیز گفت: این بیمارستان در کنار درمان بیماران، فعالیت‌های متنوع علمی و آموزشی پزشکی همچون چاپ مقالات معتبر و انتشار مجله پژوهشی را در دستور کار دارد و حتی در دوران کرونا، وبینارهای متعدد به همت این بیمارستان برگزار شده است.

همچنین دکتر فریدون نوحی، رئیس هیئت مدیره انجمن قلب و عروق ایران در قالب ارتباط زنده مجازی با این نشست، بر لزوم اثرگذاری و دسترسی عموم علاقه‌مندان بر مباحث این وبینار تأکید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *