اخبار بیمارستان رضوی

بیمارستان‌های غیردولتی بخش انکارناپذیر کمک به حوزه سلامت کشور هستند

بیمارستان‌های غیردولتی بخش انکارناپذیر کمک به حوزه سلامت کشور هستند/ بیمارستان رضوی مرکزدرمانی نمونه و زبانزد در منطقه است

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: بیمارستان‌های غیردولتی بخش انکارناپذیر کمک به حوزه سلامت کشور هستند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی، دکتر مهدی شادنوش عصر دیروز در حاشیه بازدید از بخش ویژه و گسترش یافته همودیالیز بیمارستان رضوی مشهد عنوان کرد: باید اذعان کرد که بخش گسترش یافته همودیالیز بیمارستان رضوی مرکزی شایسته با فضای فیزیکی و امکانات پیشرفته است که امیدواریم بیماران درمان‌پذیر در آن بتوانند بهترین خدمات را دریافت کنند.

وی افزود: سلامت یکی از مهم‌ترین ارکان در زندگی هرجامعه‌ای است و با توجه به حضور بابرکت امام رضا(ع) و امکاناتی که به برکت ایشان در مشهد ایجاد شده، سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوبی در زمینه سلامت مردم در مشهد فراهم شده است.

دکتر شادنوش با بیان اینکه بیمارستان رضوی باعث افتخار ایران است، اظهار کرد: این بیمارستان فوق تخصصی در میان مجموعه‌های درمانی کشور و منطقه، نمونه و زبانزد است و امکان عرضه خدمات به عرصه‌های بین‌الملی مثل گردشگری سلامت را به نحو احسن داراست. یقیناً جهت‌گیری دقیق و درستی که در بحث موقوفات آستان قدس رضوی اتفاق افتاده سبب شده تا وجود مراکز این‌چنینی در عرصه‌های مختلف سلامت و بهداشت کشور به وزارت‌خانه متولی این امر در کشور کمک بسیار بزرگی باشد.

 

ادامه فعالیت بیمارستان‌های خصوصی حیاتی است

وی تصریح کرد: ویروس کرونا برای تمامی دنیا شناخته شده نبود و تقریبا همه دنیا را غافل‌گیر کرده و در کشور ما نیز برای ماه‌های متوالی زحمات فراوانی ایجاد کرد ولی اگر منصفانه بنگریم می‌بینیم که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش کرد با ابلاغ پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های لازم، نوع فعالیت بیمارستان‌ها را تعیین کند تا بیمارستان‌ها نیز در مسیر عادی خود بری ارائه خدمت قرار بگیرند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت برای مدیریت بیماری کرونا در گیلان ادامه داد: از سوی دیگر، بیماران نیز به دلیل نگرانی‌های ناشی از شیوع این ویروس، مراجعات خود برای مسائل درمانی را به تعویق انداخته و اکنون تقریبا از این جهت، شرایط برای انجام اعمال غیراضطراری عادی‌تر است ولی این واقعیتی است که طی هفت ماه گذشته بیمارستان‌های غیردولتی در سراسر کشور دچار صدمات زیادی شدند و باید تدابیری برای حمایت از این بخش اتفاق بیفتد چراکه بخش‌های غیردولتی بخش انکارناپذیر کمک و مساعدت به حوزه سلامت کشور هستند و یقینا ادامه فعالیت آن‌ها واجب و حیاتی است و برای جبران صدمات و خسارت‌های وارده باید تدابیری اندیشیده شود.

 

وقفه شدیدی در چرخش مالی بیمارستان‌ها به وجود آمده است

وی اضافه کرد: در واقع، خدمات برای بیماران خاص باید به‌طور مستمر صورت بگیرد چراکه نمی‌توان ارائه خدمت به بیماران دیالیزی را متوقف کرد و خوشبتانه در کشورمان از ابتدای شناسایی این ویروس از اسفندماه، ادامه داشته و وقفه نداشته است.

دکتر شادنوش بیان کرد: شیوع این ویروس هزینه‌ها را برای وزارت بهداشت در حوزه ارائه خدمات و تأمین وسایل و امکانات چندبرابر کرده ولی با تلاش فراوان برای تأمین آن در تلاشیم. انصافاً بیمارستان‌های دولتی و خصوصی همه تلاش‌های خود را مصروف رعایت دقیق پروتکل‌ها کردند و واقعا شرایط برای تأمین سلامت آحاد مردم هزینه‌ها را در همه بیمارستان‌ها چندین برابر کرده است.

وی تصریح کرد: وقفه شدیدی در چرخش مالی بیمارستان‌ها به وجود آمده و امیدواریم چرخه این ویروس از جامعه بشری قطع و خارج شود و شرایط به حالت عادی برگردد چراکه همه بخش‌های غیردولتی سلامت نیازمند حمایت مالی هستند و این امر، فارغ از خسار‌ت‌های معنوی و نیروی انسانی وارده به حوزه سلامت است.

 

وزارت بهداشت؛ شرمنده کادر خالص و صادق خود

دکتر شادنوش اظهار کرد: در واقع، فشار بسیار زیادی بر کادر درمانی کشور در همه حوزه‌ها وارد شده و خستگی مفرط و آزاری که این کادر متحمل شدند قابل جبران نیست و باید با حمایت‌های مداوم سعی کنیم کمی به خستگی‌های آن‌ها التیام ببخشیم. همان‌طور که وزیر محترم بهداشت عنوان کردند، هم‌چنان وزارت بهداشت در شرمندگی کادر خالص و صادق خود است که در چندماه اخیر جان بر کف آماده ارائه خدمت بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *