روابط عمومی

ارائه ۶۰۰ خدمت رایگان پزشکی به بیماران محروم روستای هندل‌آباد مشهد

حدود ۶۰۰ خدمت رایگان پزشکی به بیماران محروم روستای هندل‌آباد مشهد توسط بیمارستان فوق تخصصی رضوی ارائه شد.

به گزارش آستان نیوز، گروه جهادی پایگاه مقاومت بسیج شهید سلامت «دکتر احمد خسروی» بیمارستان رضوی در راستای اجرای منویات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر کمک و خدمت‌رسانی به مناطق محروم در حوزه سلامت و همچنین در ادامه اجرای طرح «پنجشنبه‌های سلامت» این بیمارستان، بیستم مهرماه جاری به روستای هندل‌آباد، یکی از روستاهای دهستان کنویست بخش مرکزی شهرستان مشهد اعزام شد.

تیم اعزامی بیمارستان رضوی با همکاری دهیاری روستای هندل‌آباد در محل دبستان «سپاس» مستقر شد و از ساعت ۸ تا ۱۶ به ارائه خدمات رایگان درمانی و دارویی به ۲۴۹ بیمار محروم روستا پرداخت.

در این اردوی جهادی، تیمی ۲۷ نفره متشکل از یک متخصص طب اورژانس، ۳ دندانپزشک، یک دکتر روانشناس، ۲ کارشناس مامایی، یک بینایی‌سنج، ۲ کارشناس دارویی، ۵ کارشناس پرستاری، ۷ کمک پرستار و ۵ نیروی پشتیبانی از بیمارستان رضوی حضور داشتند.

به همت این تیم پزشکی در مجموع خدماتی شامل۱۴۱ مورد معاینه متخصص طب اورژانس، ۶۵ مورد دندانپزشکی، ۳۸ مورد معاینه مامایی، ۴۴ مورد بینایی‌سنجی، ۶ مورد مشاوره روانشناسی، ۹۹ مورد غربالگری قند و فشارخون، ۶۰ مورد خدمات پرستاری اعم از تزریقات و سرم‌تراپی و ۱۷۸ مورد نسخه برای اهدای داروهای رایگان به بیماران این روستا ارائه شد.

علاوه‌براین، ۸ بیمار برای دریافت خدمات تخصصی پزشکی به بیمارستان رضوی و ۵ بیمار برای دریافت عینک معرفی شدند.

تأیید گواهی سلامت دانش‌آموزان توسط پزشک و بازدید از محل احداث مرکز جامع خدمات سلامت روستای هندل‌آباد که توسط آستان قدس رضوی در حال انجام است، از دیگر اقدامات تیم حاضر در این اردوی جهادی بود.

شایان ذکر است، بیمارستان رضوی در قالب اجرای طرح پنجشنبه‌های سلامت با هدف ارتقای سلامت جامعه، خدمات ارزنده بهداشتی، درمانی و فرهنگی رایگان را در ادوار مختلف به اقشار محروم و کم‌برخوردار به ویژه در مناطق روستایی خراسان رضوی ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *