کلینیک چکاپ

سلامتی وتندرستی یکی از مهمترین سرمایه های هرانسان در طول عمر می باشد. رسالت اصلی علم پزشکی با پیشگیری از بیماریها اغاز،با تشخیص به موقع ادامه وبا درمان سرانجام می یابد.پیشگیری از بیماری ویا تشخیص زود هنگام آن به خصوص در زمانی که بیماری هنوز ایجاد علامت نکرده و فرد احساس ناخوشی ندارد مهمتر و آسانتر از درمان بیماری در مراحل پیشرفته وتؤام با ظهور عوارض است.امروزه پایش سلامت ( چک آپ) نقشی برجسته در شناسایی زود هنگام اختلالات بدن وجلوگیری از بروز عوارض وخیم بیماریها دارد.

کلینیک چک آپ بیمارستان فوق تخصصی رضوی همگام با سایر مراکز علمی دنیا با بهره گیری از پزشکان متخصص وفوق تخصص در زمینه های مختلف واستفاده از مدرن ترین تجهیزات پزشکی به ارائه خدمات پیشرفته بالینی ، تشخیصی وآزمایشگاهی مطابق با استاندارد های بین المللی می پردازد.بیماران با مراجعه به این کلینیک می توانند با ارزیابی تمام سیستمهای بدن با صرف کمترین زمان و هزینه ازمیزان سلامت جسمانی خود آگاه شوند ودر صورت وجود اختلالی به اصلاح سریع آن اهتمام ورزیده ، از بروز عواقب متعدد بیماریها درآینده جلوگیری نمایند.

سطوح چکاپ کلینیک چکاپ بیمارستان رضوی

سطح I

سطح II

سطح III

خلاصه ای از اقدامات تخصصی در کلینیک چک آپ بیمارستان رضوی :

آزمایشات روتین و تخصصی :

تعیین سطح قند وچربی های خون ، شمارش سلولهای خونی،تعیین سطح عناصرحیاتی موجود در بدن نظیرسدیم ، پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم ، فسفرو…

انجام تستهای ویروس شناسی(هپاتیت و …) ، تستهای کبدی ، بررسی عملکرد غده تیروئید،بررسی نشانگرهای زودرس سرطان در خون از جمله اقداماتی است که با توجه به سطح چک آپ انجام می شود .

بررسی سیستم قلب و عروق :

با توجه به شیوع بیماریهای قلبی و عروقی در سطح جامعه کلینیک چک آپ بیمارستان رضوی با بهره گیری از اقدامات تخصصی و تجهیزات مدرن اقدام به بررسی کامل سیستم قلب و عروق می نماید که از جمله می توان به اکوکاردیوگرافی ، تست ورزش ، هولتر مانیتورینگ اشاره کرد. ضمن آنکه با استفاده از دستگاه مدرن CT-ANGIOGRAPHY

تشخیص زودرس و بدون عارضه تنگی شریانهای اصلی قلب (کرونر) امکان پذیر میگردد.

بررسی سیستم گوارش :

بررسی وتشخیص به موقع بیماریهای دستگاه گوارش با روشهای نوین آندوسکوپی و کولونوسکوپی صورت می پذیرد

جهت پیشگیری از بدخیمی های دستگاه گوارش تحتانی ،انجام کولونوسکوپی هر ۱۰سال یک بار توصیه می گردد. با انجام آندوسکوپی و تشخیص به موقع، از بروزعوارض زخم معده ودوازدهه و بدخیمی ها پیشگیری می شود .همچنین با انجام سونوگرافی کامل شکم ارگانهایی از قبیل کبد،طحال ، کیسه صفراو غدد لنفاوی مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

بررسی های ویژه آقایان:

بررسی کامل دستگاه ادراری-تناسلی مردان به ویژه بیماریهای پروستات از طریق معاینه،سونوگرافی و آزمایشات مختلف صورت می گیرد .

بررسی های ویژه بانوان :

ماموگرافی یا سونوگرافی ویا هردو بر اساس سن و لزوم پس از انجام معاینات تخصصی توسط پزشک متخصص زنان انجام می گردد؛انجام پاپ اسمیر وبررسی دستگاه تناسلی از لحاظ عفونتهای خاص و پیشگیری از بدخیمی ها از اقدامات خاص ویژه بانوان می باشد

چشم :

معاینات کامل چشم پزشکی با استفاده از جدید ترین و مجهزترین دستگاههای چشم پزشکی روز دنیا انجام و باتشخیص به موقع کاتاراکت ،گلوکوم و تغییرات عروق شبکیه از بروز پیامدهای ناگوار بیماریهای چشم پیشگیری می گردد.

پوست:

بسیاری از بیماریها و بدخیمی های پوستی در مراحل ابتدائی علایم و نشانه های اختصاصی ندارند ،با پیشرفت بیماری علائم تشدید شده و درمان آن با اتلاف وقت و هزینه فراوان همراه است،تشخیص سریع و به موقع بیماریها و نمونه برداریهای پوستی در صورت لزوم از جمله اقداماتی است که در کلینیک چک آپ انجام میشود

مشاوره تغذیه:

با عنایت به زندگی ماشینی امروز و عدم تحرک کافی در اکثریت افراد جامعه و استفاده از رژیمهای غذایی نامناسب ،بیماریهای مرتبط با این امر از قبیل چاقی، دیابت،افزایش چربی خون،افزایش فشار خون و…شیوع بیشتری یافته است.با توجه به اینکه رژیم غذایی صحیح کمک شایانی به پیشگیری و درمان این قبیل مشکلات می نماید ،انجام مشاوره تغذیه و ارائه رژیم غذایی مناسب به مراجعه کنندگان از اهمیت خاصی در این کلینیک برخوردار است.

دندانپزشکی:

با توجه به عادات غذایی نامناسب در سطح جامعه و مصرف کربوهیدرات فراوان شیوع بیماریهای دهان و دندان به خصوص پوسیدگی های دندان و عفونتهای لثه در سطح جامعه افزایش چشمگیری داشته است. جهت پیشگیری از بروز بیماری وتحمیل هزینه فراوان به بیمار ،انجام معاینات کامل دهان و دندان در کلینیک چک آپ انجام می شود.

مشاوره روانشناسی:

برای داشتن جامعه ای پویا و شاداب ،ارتقاء سطح سلامت روحی و روانی افراد می بایست همگام با سلامت جسمانی صورت گیرد،در این راستا انجام مشاوره روانشناسی و آموزش روشهای کاهش استرس وفراگیری مهارتهای زندگی توسط روانشناسان مجرب انجام می گردد.

پزشکان
ما یک تیم عالی از پزشکان ماهر، بسیار با تجربه و با انگیزه فوق العاده داریم. ما برای انتظارات .، نیازها و استانداردهای شما تلاش می کنیم. با پزشکان ما در اینجا ملاقات کنید

فهرست