ارتوپدی فنی

بیمارستان رضوی نخستین بیمارستان در خراسان رضوی است که برای تسهیل در درمان مشکلات ساختاری بدن کودکان و کمک به مشکلات ساختاری بدن بزرگ‌سالان کلینیک ارتوپدی فنی را افتتاح کرده است.
کلینیک ارتوپدی فنی بیمارستان رضوی در حوزه اُرتز و پروتز با دارا بودن دستگاه آنالیز ساختار بدن و دستگاه اسکن پا برای تشخیص انحرافات ستون فقرات، لگن، زانو، مچ پا، گردن، شانه ونیز طراحی لوازم ارتوپدی مناسب کمک می‌کند.
ساخت اُرتزهای حمایت‌کننده برای مراقبت‌های پس از جراحی‌های ساختار بدن و نیز ساخت اندام‌های مصنوعی برای افراد مبتلا به دیابت یا سرطان که دچار قطع عضو شده‌اند از فعالیت‌های این کلینیک است.
این کلینیک هم‌چنین با بهره‌گیری از دستگاه مجهز اسکن کف پا در این کلینیک که بیشترین کاربرد آن برای کودکان است، امکان اصلاح در پای کودکان در سنین پایین فراهم می‌آید و از این دستگاه می‌توان برای اصلاح زانوهای x یا پرانتزی در افراد مبتلا به دیابت بهره برد.
این کلینیک کمک شایانی به تشخیص و غربالگری اسکلتال کودکان می‌کند و هم‌چنین در این کلینیک وسایل لازم مانند مچ‌بند، زانوبند، قوزک‌بند، کمربندهای طبی و آتل‌دار، گردن‌بند و انواع کُلارهای طبی ساخته می‌شود.

فهرست