اخبار بیمارستان رضوی

پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی در شرق کشور بی‌نظیر است

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور: تجهیزات پیشرفته پزشکی هسته‌ای بیمارستان فوق تخصصی رضوی در شرق کشور بی‌نظیر است

دکتر علی اکبر صالحی در حاشیه بازدید از بیمارستان رضوی در مشهد، اظهار کرد: همزمان با ایام مبارک دهه ولایت، این فرصت حاصل شد که از بخش‌های مختلف واحد پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی همچون «سیکلوترون» و «پت سی.تی» بازدید داشته باشیم و از نزدیک با تجهیزات و امکانات این بیمارستان بزرگ در حوزه تولید رادیو داروها آشنا شویم.

✴ همکاری علمی بیمارستان رضوی با سازمان انرژی اتمی وی با اشاره به فعالیت‌ها و امکانات شرکت‌های وابسته به سازمان انرژی اتمی در حوزه تولید و تأمین رادیو داروهای کشور و صادرات آنها افزود: شاهد همکاری علمی بسیار خوبی بین واحد پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی و سازمان انرژی اتمی هستیم که موجب افزایش تولید رادیو داروهای جدید و ارائه خدمات به بیماران شرق کشور شده است. صالحی با تأکید بر ضرورت گسترش این همکاری‌های مشترک در حوزه پزشکی هسته‌ای، ادامه داد: نیروهای انسانی دلسوز، باتجربه و توانمند در واحد پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی، عاشقانه در حال خدمت به بیماران و حفظ تجهیزات این بیمارستان منتسب به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) است. وی با اشاره به اینکه سازمان انرژی اتمی وظیفه تأمین‌ نیازهای واحدهای پزشکی هسته‌ای کشور و نظارت بر فعالیت‌های آنها را بر عهده دارد، تصریح کرد: امیدوارم در آینده نزدیک بیمارستان رضوی با تکمیل برخی مستندات و انجام اقدامات تکمیلی در حوزه پزشکی هسته‌ای، گواهی‌نامه GMP خود را نیز در این حوزه اخذ کند.

✴ نیاز منطقه به بیمارستان های مشابه بیمارستان رضوی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور همچنین مدیریت موفق بیمارستان رضوی در ایجاد و گسترش یک فضای درمانی منظم، پاک و آرامش‌بخش برای بیماران را قابل تقدیر دانست و گفت: تأسیس چنین مکان‌های عام‌المنفعه‌ای بهترین مسیر برای سرمایه‌گذاری مجموعه موقوفاتی آستان قدس رضوی است، چرا که یکی از والاترین راه‌های خدمت به خلق، تأمین سلامت مردم است. وی خاطرنشان کرد: امیدوارم آستان قدس رضوی با سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه سلامت و تأسیس مراکز درمانی مشابه بیمارستان رضوی در مشهد و دیگر مناطق خراسان بزرگ، بتواند خدمات بیشتری را به زائران و مجاوران، مردم استان‌های همجوار و حتی کشورهای همسایه ارائه دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *