بخش NICU یکی از بخش های مهم و پشتیبان بلوک زایمان در مراکز بیمارستانی بوده که محیطی امن برای تولد نوزادان بخصوص نوزادان High Risk را ایجاد نموده و ارائه خدمات و اقدامات درمانی مناسب را امکانپذیر می سازد . بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان رضوی یکی از مراکزپیشرفته فوق تخصصی ارجاع نوزادان در منطقه است که امکان سرویس دهی به کلیه نوزادان نیازمند بستری در این بیمارستان را دارا می باشد . همچنین در این واحد با توجه به تجهیزات بسیار پیشرفته همراه با وسعت و امکانات گسترده، پذیرش از سایر بیمارستانها نیز صورت می پذیرد . این بخش در طبقه دوم فاز یک بیمارستان در مجاورت بخش های جراحی زنان و بلوک زایمان واقع شده است.

معرفی بخش

بخش NICU دارای واحدهای مختلف است:

۱- واحد اصلی : دارای 10 تخت بستری با کامل ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی شامل انکوباتورها ، رانیماتورها و نئوپاف ها و ونتیلاتورهای پیشرفته ، دستگاههای فتوتراپی ، تصویربرداری پرتابل و گازومتری و—می باشد که در این واحد بسیار تحسین برانگیز خدمات درمانی کامل به نوزادان ارائه میشود . ( همچنین امکان انجام سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی پرتابل نیز از مشخصات ویژه این بخش می باشد . )

۲- واحد جراحی : شامل 5 تخت که مانند واحد اصلی با تجهیزات پزشکی پیشرفته تکمیل شده است و برای شیرخواران کمتر از 3 ماه که نیازمند عمل جراحی می باشند ، منظور گردیده است.

۳- واحد KMC یا مراقبت هم آغوشی مادرانه : شامل 2 تخت با امکان مانیتورینگ و تجهیزات کامل که جهت انجام مراقبت هم آغوشی مادرانه در نوزادان نارس در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه این روش اثرات بسیار مفید و ارزنده ای را در روند درمان ورشد و تکامل نوزادان دارا می باشد، این واحد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و مورد توجه بسیار نیز قرار گرفته است .

۴- اتاقهای مادران : یکی از مشخصات استثنایی NICU در این مرکز ، وجود اتاقهای مادران می باشد که این اتاق ها با کلیه امکانات رفاهی (هتلینگ ) درمجاورت بخش NICU قرار گرفته و جهت استراحت مادران و دسترسی هر چه بهتر به نوزادان و حضور دائمی آنها در نظر گرفته شده است . این اتاقها مجهز به سیستم احضار پرستار نیزمی باشند.

۵- اتاق ملاقات خانواده : در انتهای سالن مادران ، اتاقی جهت ملاقات دیگر اعضای خانواده با مادر طراحی شده است. همچنین با توجه به وجود تلویزیون مداربسته ، امکان ارتباط تصویری با نوزاد برای سایر اعضای خانواده فراهم می باشد.

۶- سایر واحدهای وابسته به NICU : شامل واحد واکسیناسیون و غربالگری تیروئید، واحد شنوایی سنجی ، کلینیک نوزادان ، کلینیک چشم ، واحد MRI و CT Scan که خدمات ارائه شده به نوزادان را تکمیل می نماید.

مسئولین و کادر درمانی NICU

سرپرست علمی بخش : جناب آقای دکتر احمد شاه فرهت فوق تخصص نوزادان ، که نظارت مستقیم به بخش را به عهده داشته و ویزیت نوزادان را بهمراه سایر کادر درمانی پزشکی و پرستاری در قالب راند صبحگاهی بیماران به عهده دارند .

مسئول اجرایی بخش : سرکار خانم دکتر زمانی پورمتخصص اطفال و نوزادان که مسئولیت اجرایی بخش را از سال 84 تا کنون به عهده دارند.

کادر پزشکی مقیم NICU : تعداد 9 نفر از متخصصین اطفال باتجربه و با سابقه نیز بصورت 24 ساعته در بخش حضور دارند و بیماران را ویزیت می نمایند . این همکاران از زمان افتتاح بخش ( در سال 1384 ) تا کنون با این واحد همکاری داشته اند.

سرپرستار بخش : سرکار خانم امیری با سابقه 40 سال سرپرستاری در بخش های مراقبت های ویژه نوزادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بیمارستان رضوی

کادر پرستاری و پرسنل : شامل 27 نفر (16 نفر پرستار و 11 نفر پرسنل ) متشکل از افراد مجرب و دارای سابقه کاری در NICU که تحت نظر سرپرستار با تجربه و ورزیده انجام وظیفه می نمایند .

ساعت ملاقات

ساعت ملاقات همه روزه از ساعت 16-14:30 می باشد.

پزشکان
ما یک تیم عالی از پزشکان ماهر، بسیار با تجربه و با انگیزه فوق العاده داریم. ما برای انتظارات .، نیازها و استانداردهای شما تلاش می کنیم. با پزشکان ما در اینجا ملاقات کنید

خانه » بخش NICU ویژه نوزادان

نمایش دادن همه 7 نتیجه

جستجو نام دکتر