بخش جراحي قلب بيمارستان رضوي از سال 1384 با همكاري جراحان به نام اين عرصه افتتاح شد. شامل 19 تخت با تجهيزات و امكانات monitoring بيماران قبل و بعد از عمل جراحي قلب باز مي باشد.

بيماران پس از ارزيابي اوليه توسط متخصصين گروه قلب در صورت نياز به عمل جراحي به بخش جراحي قلب معرفي و توسط جراحان محترم ويزيت مي شوند. در صورت نياز به جراحي بيمار در اين بخش پذيرش و توسط پزشكان مقيم در بخش معاينه مي شود. پس از انجام اقدامات لازم جهت عمل (آزمايشات قبل از عمل، CXR، اكو و…) بيمار آماده عمل جراحي در روز بعد مي شود. بيمار پس از عمل جراحي به ICU منتقل شده و به مدت 48 ساعت در آنجا تحت مراقبتهاي ويژه قرار مي‌گيرد. اين مدت زمان ممكن است بنا به صلاحديد جراح تغيير كند. پس از كنترل وضعيت و قرار گرفتن بيمار در شرايط مساعد طبق دستور جراحان و پزشكان آي سي يو، بيمار به بخش جراحي قلب منتقل مي شود و از اين زمان حدوداً پنج روز تحت مراقبت و كنترل قرار مي‌گيرد و در صورتي كه روند بهبودي به طور طبيعي پيشرفت كند بيمار در روز پنجم، پس از آموزش هاي لازم جهت مراقبتهاي بعد از عمل، مرخص خواهد شد.

در طي اين دوران بيمار تحت فيزيوتراپي تنفسي، مشاوره تغذیه و مشورت هاي مختلف قرار مي‌گيرد.

برای تمامی بیماران قبل از عمل نیز مشاوره روانشناسی و مشورت بیهوشی انجام می شود.

بيماران با مشكلات قلبي نادر و با ريسك خطر بالا از شهرها و كشورهاي مختلف و همچنين مبتلايان به سندرم مارفان از جمله بيماران اين بخش از بيمارستان بوده اند كه پس از جراحي توسط جراحان مجرب بيمارستان، به موطن خود بازگشته اند.

بيماران در اين بخش براي اعمال جراحي مختلفي آماده مي‌شوند كه تعدادي از آنها عبارتند از:

Coronary Artery Bypass Grafting

Valvular surgery

Repair

Replacement

Congenital Heart Surgery

ASD

VSD

TOF

PA Banding

Interposition of Pace Maker

VideoAssisted PDA Closure

Congenital Heart Surgery

اين بخش، فعاليتهاي تحقيقاتي و پژوهشي مختلفي نيز انجام داده است كه بخشي از آن به شرح زير است:

همكاري در بخش علمي كنگره بين المللي جراحي قلب و عروق رضوي

طرح تدوين فيلم آموزشي براي اطلاع رساني به بيماران

طراحي پوسترهاي علمي و آموزشي

همكاري با كميته پژوهشي بيمارستان جهت سازماندهي و بررسي طرح هاي تحقيقاتي و كليه امور مربوط به تحقيقات

ترجمه فرم هاي آموزشي لازم جهت بيماران و آموزش به آنها

ارائه پروپوزال هاي مختلف تحقيقاتي در زمينه جراحي قلب

Follow up بيماران جراحي قلب جهت پيگيري عوارض، مشكلات و …

ترجمه مقالات و كتب مختلف مورد نياز

تهيه پمفلت هاي آموزشي جهت آموزش به بيماران، قبل و بعد از عمل

همكاري در تهيه مقالات مختلف جراحان محترم براي ارائه در كنگره هاي مربوطه

همكاري با طرح هاي تحقيقاتي خارج اين مركز در زمينه آمارگيري و تهيه نمونه ها

در بخش جراحي قلب بيمارستان رضوي جراحي آئورت نيز انجام می شود .اين بيماران اغلب بعلت پارگي آئورت در جواني جان خود را از دست مي دهند. برخورد جدي و به موقع با اين بيماران از مرگ زودرس آنان جلوگيري مي كند.

تيم پزشكاني كه در اين مركز فعال مي باشند شامل متخصصين قلب، جراح قلب، دندانپزشك و روانپزشكي و سایر متخصصین مي‌باشد.

به منظور ايجاد فرصتي مناسب جهت ارائه آخرين تجارب و دستاوردها در زمينه جراحي هر ساله كنگره بين المللي قلب و عروق در بيمارستان رضوي برگزار مي شود. دبير علمي اين كنگره كه با همكاري گروه قلب و عروق برگزار مي شود، جناب آقای دکتر شبستری مي باشند. اين كنگره در مقايسه با استاندارد هاي بين المللي از سطح بسيار بالايي برخوردار است و هر ساله پذيراي جمعي از برجسته ترين جراحان ايراني و خارجي از سراسر دنيا مي‌باشد. در طول زمان برگزاري كنگره و پس از آن اعمال جراحي مختلفي توسط جراحان صاحب نام جهان در بيمارستان انجام مي گيرد.

بخش جراحي قلب بيمارستان رضوي از امكانات و تجهيزات درماني و رفاهي به روز و از لحاظ رعايت اصول بهداشتي از استاندارد بالايي برخوردار است. همچنين پرسنل اين بخش تحت آموزش هاي ماهانه در زمينه هاي مختلف درماني و علمي قرار مي گيرند تا در جريان اطلاعات روز پزشكي دنيا قرارگرفته، همواره از سطح كارايي بالايي برخوردار باشند. همچنين آموزش به بيماران در اين بخش به طور جدي پيگيري مي‌شود.

36002638 -36002637

موقعيت بخش در بيمارستان فاز دو – طبقه اول

پزشکان
ما یک تیم عالی از پزشکان ماهر، بسیار با تجربه و با انگیزه فوق العاده داریم. ما برای انتظارات .، نیازها و استانداردهای شما تلاش می کنیم. با پزشکان ما در اینجا ملاقات کنید

خانه » بخش جراحی قلب

نمایش دادن همه 3 نتیجه

جستجو نام دکتر