کارگاه آموزشی «خوداظهاری کارفرمایان در زمینه بهداشت کار» در بیمارستان رضوی

کارگاه آموزشی «خوداظهاری کارفرمایان در زمینه بهداشت کار» در بیمارستان رضوی
کارگاه آموزشی «خوداظهاری کارفرمایان در زمینه بهداشت کار» با حضور کارشناسان بهداشت حرفه‌ای بیمارستان‌های خراسان رضوی در بیمارستان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، حمیدرضا امیرآبادی، کارشناس سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این دوره آموزشی عنوان کرد: مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برنامه‌ای تحت عنوان «خود اظهاری کارفرمایی» را در زمینه بهداشت کار به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ کرده که این برنامه در دو حوزه صنایع و بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور لازم‌الاجراست.
وی افزود: بر اساس این برنامه، کارشناسان بهداشت حرفه‌ای بیمارستان‌ها باید ۱۶ ساعت دوره آموزشی را طی کرده و به‌عنوان ممیز خوداظهاری در سازمان خود فعالیت کنند و از آن‌جا که برنامه مذکور حساسیت خاصی دارد و اطلاعات در این زمینه باید به صورت صحیح و دقیق در سامانه جامع بازرسی مرکز سلامت و محیط کار ثبت شود، لیست‌های این سامانه توسط کارشناسان آموزش‌ دیده بهداشت حرفه‌ای در سازمان‌ها تکمیل و ارائه خواهد شد و بر اساس آن، اظهارنظر می‌شود که وضعیت بیمارستان‌های ما در زمینه بهداشت کار چگونه است.
امیرآبادی تصریح کرد: دوره آموزشی خود اظهاری کارفرمایان در زمینه بهداشت کار ویژه کارشناسان بهداشت حرفه‌ای بیمارستان‌های مشهد و شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با همکاری بیمارستان موسی‌بن‌جعفر و بیمارستان رضوی برگزار شده و دوره‌های بعدی در زمینه سلامت کار در صنایع زیرمجموعه این دانشگاه پیش‌بینی شده است.
به گفته این مقام مسئول دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هدف از برگزاری این دوره این است که کارفرمایان در امر بهداشت کار مشارکت کرده و خوداظهاری داشته باشند چراکه با انجام این روند، کارفرمایان در رفع نواقص مشارکت خواهند داشت.
وی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری خود کارفرمایان در زمینه بهداشت کار، بیمارستان‌ها محیط‌های کار سالم و ایمنی برای کارکنان باشند، اظهار کرد: ۵۰ بیمارستان‌ تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و کارشناسان بهداشت حرفه‌ای آن‌ها به عنوان نمایندگان مدیران اعم از بخش‌های خصوصی و دولتی در این دوره آموزشی شرکت کرده‌اند.
امیرآبادی ادامه داد: این کارشناسان آموزش‌های لازم را در زمینه‌های نهادینه کردن و بهبود سیاست پیشگیرانه در HSE ، توسعه متوازن آگاهی، درک و دانش HSE ، شناسایی، اندازه گیری، ارزیابی و کنترل خطرهای بهداشتی (عوامل زیان آور محیط کار) شامل عوامل زیان‌آور فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی، ارگونومیکی، روانی، پیشگیری از وقوع بیماری‌های ناشی از کار کارکنان و اطمینان از سلامت آنها و پایش سلامتی پرسنل در دوره‌های زمان‌بندی شده معین و نیز پیشگیری از وقوع حوادث، آسیب ها دریافت کرده‌اند.
این کارشناس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان گفت: بیمارستان رضوی در زمینه بهداشت حرفه‌ای و بهداشت کار جزو بهترین بیمارستان‌های کشور محسوب می‌شود و همه ساله از فعالیت‌های این بیمارستان در همایش‌های این حوزه قدردانی می‌شود.


تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
تعداد بازدید : 768

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: