پیشرفته‌ترین مرکز تخصصی درمان سرطان در مشهد افتتاح شد

پیشرفته‌ترین مرکز تخصصی درمان سرطان در مشهد افتتاح شد
پیشرفته‌ترین مرکز تخصصی تحقیقات، آموزش، غربالگری، تشخیص و درمان سرطان با نام "مهر رضوی" در بیمارستان رضوی مشهد افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی بیمارستان رضوی، مدیر عامل این بیمارستان، امروز 11 مهر ماه در مراسم افتتاح مرکز تخصصی "مهر رضوی" با اشاره به اینکه سرطان به عنوان یکی از عوامل اصلی مرگ در سال‌های اخیر مطرح شده است، اظهار کرد: در سال 2012 حدود 8 میلیون مرگ به علت این بیماری اتفاق افتاده است که پیش‌بینی می‌شود در دو دهه آینده این تعداد به حدود 22 میلیون برسد.
دکتر سعید هاشم‌زاده، با بیان اینکه در اغلب مراکز درمانی دنیا توجه پزشکان به تشخیص و درمان سرطان معطوف شده است و دو موضوع مهم پیشگیری و بازتوانی بیماران سرطانی مورد غفلت قرار گرفته است، ادامه داد: این مرکز با الگوگیری از کشورهای توسعه یافته سبک تفکر جدیدی را حاکم کرده و برای پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان مناسب و کمک به بازتوانی بیماران برنامه‌های مختلفی در ابعاد علمی و آموزش همگانی تدوین کرده است.
وی افزود: امیدواریم طبق دستور تولیت آستان قدس رضوی بتوان در این مرکز یاری‌گر مردم و به خصوص بیماران سرطانی باشیم و گام‌های موثری در این زمینه برداریم.
این مرکز با هدف تسریع در تشخیص به موقع سرطان و افزایش سطح کیفیت زندگی بیماران راه اندازی شده است که در کشور نمونه مشابهی ندارد و در سطح خاورمیانه به جز مرکزی که در ترکیه ارائه خدمت می کند و در حقیقت شعبه‌ای از یک مرکز درمان سرطان از آمریکا است مرکز دیگری بدین سبک و سیاق وجود ندارد.
در مرکز تخصصی "مهر رضوی" خدمات مرتبط با آموزش همگانی با موضوعاتی چون آشنایی با سرطان، نحوه‌ پیشگیری از ابتلا به سرطان، روش‌های خودمعاینه‌گری برای تشخیص‌های فردی، شناسایی علائم بروز سرطان و ... در قالب کارگاه‌های آموزشی، کلاس‌های آموزشی، چاپ و نشر بروشورهای اطلاع‌رسانی و مقالات انجام خواهد شد.
تاریخ درج: ۱۳۹۴/۰۷/۱۱
تعداد بازدید : 14721

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: