همکاری همه جانبه بیمارستان رضوی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ایام شیوع کرونا

همکاری همه جانبه بیمارستان رضوی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ایام شیوع کرونا
مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: بیمارستان رضوی در ایام شروع کرونا با دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری همه جانبه داشت.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر محسن محور هم‌زمان با هفته ملی سلامت ضمن تبریک این ایام به تمامی کادر بهداشت و درمان کشور، عنوان کرد: همزمان با مقابله بدنه بهداشتی و پزشکی کشور با ویروس کرونا، بیمارستان رضوی نیز تدابیر لازم را در خصوص تهیه لوازم حفاظت فردی و فراهم کردن شرایط لازم برای مواجهه با این ویروس اتخاذ کرد و در راستای فعالیت‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور برای جلوگیری از شیوع و انتشار این ویروس همسو با مراکز درمانی دولتی، فعالیت‌های خود را به صورت جدی پیگیری کردیم.
وی با تاکید بر اینکه دو اصل بیمار محوری و سلامت محوری در بیمارستان رضوی به عنوان سیاست‌های اصلی و کلان پیگیری می‌شوند، افزود: بر همین اساس، تمام تلاش خود را مصروف این امر کردیم که محیطی ایمن و سالم را در راستای تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات با کیفیت درمانی و بهداشتی فراهم سازیم.
دکتر محور تصریح کرد: از زمان شروع این بیماری در کشور، ما در بیمارستان رضوی به طور مستمر با دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در تماس بوده و با هماهنگی ستاد هدایت و راهبری این بیماری در حال مدیریت درمان بیماران مشکوک به این ویروس در حال مدیریت درمان بیماران مشکوک به این ویروس هستیم.
وی ادامه داد: طبق سیاست‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مقرر شد تا برخی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشهد برای کمک به بیمارستان‌های امام رضا(ع)، قائم(عج) و شریعتی که مراجعان فراوانی داشتند، در نظر گرفته شوند.
دکتر محور گفت: بر همین اساس یکی از مهم‌ترین نیازها رسیدگی به بیماران بخش مغز و اعصاب بوده و مطابق تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار شد تا تمامی بیماران مبتلا به بیماری‌های جراحی مغز و اعصاب به ویژه بیماران اورژانسی عروقی مغزی که در بخش دولتی به بیمارستان قائم مراجعه می‌کردند، با رعایت مسائل و ضوابط بهداشتی و درمانی به بیمارستان رضوی منتقل شوند.
مدیرعامل بیمارستان رضوی اذعان کرد: از همین رو از سوم فروردین امسال تا کنون حدود ۶۰ بیمار بستری در بیمارستان قائم(عج) و بیمار اعزام شده توسط مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ مشهد به بیمارستان رضوی منتقل شده و علاوه بر این، هر بیماری که در زمینه مغز و اعصاب نیاز به مراجعه سرپایی یا اورژانسی داشته باشد به این مرکز درمانی ارجاع داده می‌شود.
وی تصریح کرد: با این اقدام سعی کردیم تا برای خالی شدن تخت‌های بخش مراقبتهای ویژه اعصاب بیمارستان قائم به صورت فوری کمک کرده و هم‌چنین دو اتاق عمل جراحی اختصاصی ویژه را برای بیماران مغز و اعصاب در نظر گرفتیم تا در صورت نیاز به انجام عمل جراحی فوری هیچ بیماری معطل نماند‌.
دکتر محور بیان کرد: همچنین مطابق درخواست دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۳۰ نفر از پرستاران بیمارستان رضوی برای ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز بیمارستانی امام رضا(ع)، قائم(عج) و شریعتی مشغول به همکاری شدند تا کمبود نیروی پرستار تا حد امکان جبران شود.
وی در پایان متذکر شد: بر اساس تفاهم‌نامه‌های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیمارستان رضوی در زمینه هزینه‌های مالی مربوط به فراهم شدن شرایط بهتر و بیشتر طی این ایام، همکاری صمیمانه ای با این دانشگاه داشته است.
تاریخ درج: ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
تعداد بازدید : 271

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: