مرکز طب ورزشی بیمارستان رضوی با همکاری AFC راه‌اندازی می‌شود

مرکز طب ورزشی بیمارستان رضوی با همکاری AFC راه‌اندازی می‌شود
مرکز طب ورزشی بیمارستان رضوی طی سال 1398 با همکاری AFC راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر کامبیز توتونچی، معاون درمان بیمارستان رضوی، ضمن اعلام این خبر افزود: پزشکی ورزشی تخصصی است که به پیشگیری، تشخیص و درمان آسیب‌هایی که طی تمرین‌ها و مسابقات ورزشی رخ داده‌اند، به‌ویژه صدمات مربوط به چرخش و پیچش مفصلی که منجر به آسیب عضلات، تاندون‌ها، لیگامان‌ها، منیسک، استخوان و خود مفاصل می‌شود، می‌پردازد.
وی افزود: پزشکی ورزش شاخه متنوع و گسترده‌ای از پزشکی است که نه تنها به درمان و توان بخشی بلکه بر پیشگیری نیز تأکید دارد و در ایران نیز در رشته‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی به آن پرداخته شده است و هم‌اکنون نیز در سال‌های اخیر رشته تخصصی آن در دو دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران تدریس می‌شود.
دکتر توتونچی اظهار کرد: در حقیقت، طب ورزشی یک رشتۀ علمی و حرفه‌ای است که در کنار سایر رشته‌های علمی هم‌چون فیزیولوژی ورزش، بیومکانیک ورزشی و روانشناسی ورزشی در خدمت ورزش جامعه است.
وی بیان کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی در راستای تکمیل فعالیت‌های درمانی خود با کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال AFC برای تشکیل و راه‌اندازی مجهزترین مرکز طب ورزشی شرق کشور وارد مذاکره و عقد قرارداد شده است تا بتوان به قشر ورزشکار کشور نیز خدمات درمانی ویژه و تخصصی را ارائه داد.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
تعداد بازدید : 299

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: