ترس کاذب مردم از جراحی قلب باید از بین برود

ترس کاذب مردم از جراحی قلب باید از بین برود
یک جراح قلب و عروق در حاشیه هشتمین کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی تأکید کرد: نگاه مردم به جراحی قلب باید تغییر کند و ترس کاذب از مشکلات آن باید در میان مردم از بین برود.
دکتر حمید هادی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: متأسفانه با توجه به پیشرفت بیماران در بیماری‌های قلبی می‌توان به راحتی گفت که آمار ابتلا به بیماری‌های قلبی رو به افزایش است.
وی با بیان اینکه انجام نشدن جراحی، شیوع بستری‌های ناگهانی را به بار می‌آورد، اظهار کرد: معمولا بیمارانی که ناراحتی قلبی دارند، بیماری‌های زمینه‌ای مانند فشار خون، قند، دیابت و... داشته‌اند؛ بنابراین می‌توان این توصیه کلی را داشت که افراد بالای 50 سال باید به صورت سالانه آزمایشات چکاپ را انجام داده و تحت نظر پزشک متخصص باشند تا بیماری به موقع تشخیص داده شود و درمان به موقع و صحیح صورت پذیرد.
وی افزود: متأسفانه بیماران به دلایلی از قبیل استرس یا نگرانی و ترس از جراحی در زمان مناسب و به موقع به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند و این دیدگاه باید در میان عوام تغییر کند.
این پزشک متخصص بیان کرد: از حدود 10 سال گذشته، سن بیمارانی که مبتلا به بیماری‌های قلبی هستند کاهش یافته و تعدادی از این بیماران به جراحی نیازمندند.
دکتر هادی تأکید کرد: باید توجه داشت که در صورتی که بیماران به موقع مراجعه نکنند و تشخیص و روند درمان در زمان مناسبی صورت نگیرد، بخش‌هایی از ماهیچه قلب از بین می‌رود؛ بنابراین تشخیص به موقع نکته‌ای حائز اهمیت در پیشگیری از روند افزایشی بیماری ایفاء می‌کند.
تاریخ درج: ۱۳۹۵/۰۵/۰۹
تعداد بازدید : 9960

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: