بیمارستان سیار رضوی رونمایی شد

بیمارستان سیار رضوی رونمایی شد
در آستانه فرارسیدن ایام اربعین حسینی از بیمارستان سیار رضوی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر رضا سعیدی، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حاشیه مراسم رونمایی از این بیمارستان سیار عنوان کرد: طرح احداث اتوبوس‌های درمانی در قالب بیمارستان سیار رضوی پس از اربعین حسینی سال گذشته ارائه و با موافقت تولیت آستان قدس رضوی به سرعت اجرایی شد.
وی افزود: این سامانه که هم‌زمان با اربعین حسینی در سال جاری به مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا اعزام خواهند شد، کار خود را با ارائه خدمات درمانی به راهپیمایان این رویداد عظیم آغاز کرده و این‌گونه متبرک خواهند شد.
دکتر سعیدی اظهار کرد: برای ایجاد این بیمارستان سیار، ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده و در ایام اربعین حسینی، ۱۲۰ درمانگر اعم از پزشک، پرستار، کمک‌پرستار، تکنسین دارویی و درمانی و پشتیبان درمان شامل ۸۰ آقا و ۴۰ خانم در این بیمارستان به‌عنوان خادم‌یاران سلامت مؤسسات درمانی و دارویی آستان قدس رضوی به راهپیمایان شرکت‌کننده در این رویداد بزرگ، خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی تصریح کرد: این بیمارستان سیار شامل سه اتوبوس آمبولانس و اتوبوس بیمارستانی با تجهیزات کامل درمانی اعم از تجهیزات تصویربرداری و رادیولوژی و سونوگرافی، اتاق عمل، آزمایشگاه و یونیت‌های دندانپزشکی به همراه دو آمبولانس بوده و این ۱۲۰ نیروی فعال شامل ۲۵ پزشک، ۴۰ پرستار و ۵۵ پرسنل دارویی و درمانی هستند.
دکتر سعیدی ادامه داد: این بیمارستان سیار از این پس، در تمامی ماموریت‌های ویژه و عملیات‌های بحرانی داخل کشور اعم از سیل، زلزله و... و نیز برای اردوهای جهادی سلامت قابل استفاده هستند.
گفتنی است، بیمارستان سیار رضوی در سال جاری با هماهنگی‌های انجام شده توسط عتبه مقدس علوی در نجف اشرف، در عمود 320 مسیر راهپیمایی اربعین حسینی(نجف به کربلا) مستقر می‎شود.

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
تعداد بازدید : 571

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: