بیمارستان رضوی؛ مأمنی برای گردشگران سلامت منطقه خاورمیانه

بیمارستان رضوی؛ مأمنی برای گردشگران سلامت منطقه خاورمیانه
مدیرعامل بیمارستان رضوی از افزایش دوبرابری گردشگران سلامت بیمارستان رضوی طی سال 1397 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر رضا سعیدی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: طی سال‌های اخیر با توجه به افزایش امید به زندگی در سطح جهانی و پیر شدن جمعیت دنیا، گردشگری سلامت که شامل گردشگری پزشکی، گردشگری درمانی و گردشگری صحت است، اهمیت به سزایی در جهان یافته و صنعت گردشگری نقش موثری در معادلات بین‌المللی دارد.
مدیرعامل بیمارستان رضوی تصریح کرد: در واقع بیمارستان رضوی یکی از معدود مراکز درمانی کشور به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر در حوزه گردشگری سلامت و توریسم‌درمانی پرقدرت و بسیار مؤثر ظاهر شده و کیفیت عالی و خدمات پزشکی بی‌نظیر ارائه شده در این بیمارستان، به همراه قیمت تمام شده‌ مناسب، دو عامل اساسی و مهم در جذب توریست سلامت بوده است.
وی افزود: بیمارستان رضوی به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و جدیدترین مجموعه‌های درمانی کشور، همواره کوشیده تا خدمات بهداشتی و سلامت را چه در سطح ملی و چه گردشگری سلامت، به بالاترین کیفیت و در شأن مجاوران و زائران حضرت ارائه دهد چرا که هدف بیمارستان از بدو تأسیس، ایجاد یک مرکز بهداشتی، درمانی و پژوهشی با کیفیت و استانداردهای عالی در رده بین‌المللی بوده است.
دکتر سعیدی گفت: بیشترین بیماران خارجی مراجعه‌کننده به بیمارستان به ترتیب بیشتر از کشورهای ترکمنستان، عراق و افغانستان بوده است. البته آمار بیمارستان در سالهای گذشته رشد 20 درصدی در این زمینه را نشان می‌دهد ولی با توجه به تبلیغات گسترده و نوسانات ارزی این آمار در سال 97 دو برابر شده است.
وی اظهار کرد: در حقیقت ورود گردشگران سلامت به یک مرکز فقط برای آن مرکز درآمد نداشته بلکه برای زائران و مجاوران و کسانی که در آن منطقه حضور دارند برکت داشته و باعث رونق اقتصادی در شهر و کشور می‌شود.
دکتر سعیدی بیان کرد: بیمارستان رضوی را می‌توان یک مرجع علمی و درمانی در این منطقه معرفی کرد؛ به‌طوری‌که اکنون بیش از ۹۵ درصد از بیماران غیرایرانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند، توسط شرکت‌هایی که بیماران غیرایرانی را جابه‌جا می‌کنند، منتقل نشدند؛ بلکه خود این افراد از طریق فعالیت‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای، این مرکز را شناخته و حتی از طریق دیگران به صورت عمومی معرفی شده‌اند و به این مرکز مراجعه کردند.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
تعداد بازدید : 810

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: