اجتماع حدود 700 متخصص و جراح قلب و عروق در سومین کنگره جهانی قلب رضوی

اجتماع حدود 700 متخصص و جراح قلب و عروق در سومین کنگره جهانی قلب رضوی
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از اجتماع حدود 700 متخصص و جراح قلب و عروق در سومین کنگره جهانی قلب رضوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر محمود محمدزاده شبستری در نشست خبری سومین کنگره جهانی قلب رضوی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: کنگره‌های علمی که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود، تاکنون توانسته شرایط مناسبی را برای رشد قابل توجه علمی و پزشکی این مرکز درمانی و سراسر کشور ایجاد کند و در سومین کنگره جهانی قلب رضوی نیز از ۱۷ تا ۱۹ مهر ماه ۹۸ و به‌مدت ۳ روز در این مرکز درمانی میزبان متخصصان و جراحان ایرانی و غیرایرانی هستیم.
وی افزود: طی این کنگره سه روزه ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشورمان در کنار چهار انجمن اروپایی به تبادل اطلاعات پرداخته و ۲۰۰ سخنرانی ارائه خواهد شد. هم‌چنین ۲۲ عمل غیرتهاجمی قلب و عروق انجام می‌شود و به فضل الهی شاهد بروز و ظهور آخرین دستاوردها در حوزه برطرف کردن عارضه‌های قلبی خواهیم بود.
دکتر شبستری اظهار کرد: در این کنگره علمی پزشکانی از ۱۹ کشور جهان حضور دارند که سرآمد قلب جهان از کشورهای انگلستان، آمریکا و ایتالیا و... هستند و در این مسیر، نگرش دقیق و عمیق تولیت آستان قدس رضوی و دیگر مسئولان این آستان مقدس کارگشا بوده و بزرگ‌ترین افتخارمان این است که خدمات ما در سطح جهان با محوریت نام مبارک امام رضا(ع) ارائه می‌شود.
وی تصریح کرد: باید اذعان کرد که ایران سهم و نقشی ویژه در برگزاری کنگره‌های بین‌المللی در جهان دارد و در برنامه‌های قلب دیگر کشورها حداقل شش نماینده از ایران حاضر هستند.
دکتر شبستری گفت: از دستاوردهای مهم برگزاری کنگره‌های علمی که در بیمارستان رضوی برگزار شده و می‌شود، عمل‌هایی است که بدون بیهوشی انجام می‌شوند و نوین‌ترین آن مربوط به تعویض دریچه آئورت قلب به روش تاوی بوده که در نمونه نهایی آن، این عمل بدون بیهوشی بر روی بیمار 83 ساله با موفقیت انجام شده است.
به گفته این مقام مسئول، ایران در عرصه پزشکی قلب و عروق جزو کشورهای برتر دنیا محسوب می‌شود و جدیدترین اعمال جراحی قلب دنیا در شهرهای مختلف کشورمان هم‌چون مشهد، تهران، تبریز، شیراز و دیگر شهرهای ایران همسو با پیشرفت‌های چشمگیر دنیا در این زمینه به دست پزشکان توانمند ایرانی با موفقیت انجام شده است.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
تعداد بازدید : 488

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: