پوستر ها

اسلایدهای کنگره

ارتباط با ما

تماس با دبیرخانه کنگره ها

عضویت در خبرنامه

کاربرانی که تمایل دارند تا خبرنامه کنگره های بیمارستان رضوی را دریافت نمایند می توانند پست الکترونیک خود را در این قسمت ثبت نمایند.

چت آنلاین

برای شروع گفتگو لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید.

شروع گفتگو

استاد دانشگاه «مونستر» آلمان: پیشرفت‌های خوبی در زمینه درمان بیماری ام.اس در ایران انجام شده است

استاد دانشگاه «مونستر» آلمان: پیشرفت‌های خوبی در زمینه درمان بیماری ام.اس در ایران انجام شده است
استاد دانشگاه «مونستر» آلمان گفت: ایران در سال های اخیر پیشرفت‌های خوبی در امر تشخیص و درمان بیماری ام.اس(Multiple sclerosis) داشته است.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی، پروفسور «علی گرجی»، استاد دانشگاه «مونستر» آلمان در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین المللی ام.اس در بیمارستان رضوی عنوان کرد: با توجه به رشد آمار مبتلایان به این بیماری در کشورمان، به نظر می‌رسد؛ همچنان در امر پژوهش با کشورهای توسعه یافته فاصله داریم و تقویت پژوهش‌ها در این بخش می‌تواند ایران را در آینده، در زمره کشورهای رده اول در امر تشخیص و درمان قرار دهد.
دبیر علمی نخستین کنگره بین‌المللی ام.اس با تشریح بخشی از ابعاد این بیماری گفت: بیماری ام اس با تاثیری که بر مغز و نخاع دارد، درصد متفاوتی از ناتوانی را در مبتلایان منجر می‌شود و به طور معمول به از دست‌دادن کنترل، دید، تعادل و حواس (بی حسی) می‌انجامد. 
پروفسور گرجی یادآور شد: چنانچه حمایت‌های اجتماعی وجود نداشته باشد، سیر درمان دشوار طی خواهد شد. براین اساس پیگیری مباحثی نظیر تشخیص به موقع، دسترسی به دارو و درمان در بعضی شهرها و شهرستان‌های دور از مرکز ضروری است.
وی با اشاره به ناشناخته بودن عوامل بیماری ام اس، گفت: بیش از نیم قرن است که بر روی این بیماری و عوامل بروز آن مطالعات فراوانی صورت گرفته و فاکتورهای متعددی به عنوان عوامل بروز آن معرفی شده‌اند؛ اما چون قطعیتی در این فاکتورها و سهم شان نبوده؛ درمان قطعی نیز برای این بیماری محقق نشده است. 
استاد دانشگاه «مونستر» آلمان هدف برگزاری کنگره ام.اس به میزبانی بیمارستان رضوی را بهره‌مندی از تجارب بین المللی در زمینه این بیماری و تعامل موثر در کسب تجربیات موجود جهانی عنوان کرد و افزود: توامان در تلاشیم تا محققان و پژوهشگران جوان را با این مبحث آشنا کرده و آن‌ها را به انجام تحقیقات و پژوهش‌های جدید، تشویق نماییم. 
وی در پاسخ به این سوال که؛ آیا افراد مبتلا به این بیماری می‌توانند سیر یک زندگی عادی را طی کنند، بیان کرد: در مسیر درمان، تقویت انگیزه ها از اهمیت به سزایی برخوردار است. بخشی از این مهم، با امر توانبخشی ممکن می‌شود که هدف آن، 
افزايش توانايي حرکتی و حفظ عملكرد بيمار است که در نهايت به ارتقای كيفيت زندگي وی منجر خواهد شد. 
این متخصص سبک زندگی را در بروز این بیماری یا وخامت آن موثر دانست و بر تجدید نظر افراد نسبت به کیفیت رژیم‌های غذایی و عادات روزمره‌شان تاکید کرد. 
تاریخ درج: ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
تعداد بازدید : 11634

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: